• "Len si to predstavte ... aké to je, veci si len predstavovať."

V piatok, 22.09.2023 sme sa znova zapojili od úžasného charitatívneho projektu - verejnej zbierky BIELA PASTELKA. Spoločnými silami sme do zbierky prispeli sumou 185 €. V mene ÚNSS ďakujeme.                      https://sway.office.com/l01fiKQtau2AAvHq?ref=Link&fbclid=IwAR1fgekD-rdlUpUFQ91ynmptNDTUFZxVr_gBtYs2Qc8D9M2JE_SmnpuJrm0

• Ochrana človeka a prírody

• 13. septembra nám počasie prialo, a tak sme so žiakmi primárneho vzdelávania realizovali cvičenia v prírode. Na 1. vyučovacej hodine boli všetci poučení o bezpečnosti a správaní sa počas praktických činností. Pani učiteľky si pre žiakov pripravili zaujímavé aktivity. Mladších i starších žiakov najviac zaujala zdravotná príprava, na ktorej si vyskúšali ošetrovanie a obväzovanie menších zranení, prírodovedná zložka a v nej spoznávanie liečivých bylín a ich využitie a dopravná výchova, kde sa žiaci učili, čo robiť v prípade dopravnej nehody, ako privolať pomoc a spoznávali dopravné prostriedky aj značky. V závere cvičenia v prírode si triedne kolektívy zasúťažili v skákaní vo vreci, preťahovaní lanom či prekonávaní prekážkovej dráhy. Bol to deň plný zábavy! Ďakujeme! Do fotogalérie bol pridaný nový album Cvičenia v prírode.

• Témy DOČ 2023

• Riaditeľstvo ZŠ Sačurov vyhlasuje tieto témy na Detskú odbornú činnosť 2023: 1. kategória: Vtáky žijúce na Slovensku, 2. kategória: Život v lese, 3. kategória: Na potulkách umeleckým svetom. Termín DOČ 2023 je 8.11.2023.

• Prvý deň v škole 2023

• Začína sa nový školský rok 2023/2024. Prajeme si, nech sa nám všetkým v škole páči, nech sem radi chodíme, nech tu denne stretávame priateľov a nech sa v našej škole naučíme mnoho zaujímavého a trochu aj potrebného do ďalšieho života. Do fotogalérie bol pridaný nový album Prvý deň v škole 2023.

• Enviroprojekt 2023

• MŠVVaŠ SR dostalo v rámci výzvy ENVIROPROJEKT 2023 spolu 179 žiadostí o grant a vybralo 28 z nich. A my sme boli medzi nimi a získali sme grant na náš enviroprojekt s názvom "V školskej záhrade". Tešíme sa na jeho realizáciu v novom školskom roku.

• Koniec šk. r. 2022/2023

• Skončilo vyučovanie v školskom roku 2022/2023 a začali prázdniny. Prájeme všetkým žiakom prekrásne leto plné slnka a zážitkov a zamestnancom zaslúženú dovolenku po náročnom roku. Do fotogalérie bol pridaný nový album Koniec šk. r. 2022/2023.

• Dopravné ihrisko

• Dopraváčik.

Regióny je podpora verejnoprospešných projektov, ktoré prinášajú úžitok miestnym komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska.

Ekofond SPP vyhradil finančné prostriedky, ktoré sú určené na podporu verejnoprospešných projektov, s cieľom skvalitniť život v obciach a v mestách.

Aj naša škola získala grant a za pomoci dobrovoľníkov z radov zamestnancov a žiakov sme vytvorili v objekte školy detské dopravné ihrisko, na ktorom boli realizované už aj prvé dopravné kurzy pre žiakov.

Ďakujeme všetkým zainteresovaným.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopravné ihrisko.

Regióny 2022 - Dopraváčik

• Kniha zdravia

• Zdravie máme len jedno. Je to ten najcennejší dar, ktorý každý človek má. Musíme si ho vážiť. Dôležitá je zdravá výživa, dobrá nálada, dobrý spánok, pohyb na čerstvom vzduchu. Niekedy nás však potrápia rôzne vírusy, s ktorými nám vie pomôcť Matka príroda. Žiaci 4. ročníka si pod vedením triednych pani učiteliek Mgr. Ivany Janokovej a Mgr. Andrey Prokopovej vytvorili vlastnú Knihu zdravia, v ktorej opísali využitie liečivých rastlín v domácnosti: https://sway.office.com/65eSwRwBYjE9haei?ref=Link

• Štvrtáci sa lúčia

• Naši milí štvrtáci!

Štyri roky nášho spoločného putovania ubehli veľmi rýchlo. Z malých vyplašených prváčikov sú dnes veľké štvrtácke osobnosti. Preto Vám prajeme, aby ste v každej chvíli svojho života mali na pamäti, že všetko sa dá zvládnuť. Spomeňte si na svoje začiatky. Prvé čiary, prvé slová, písmenko po písmenku, prvé napísané vety. Každá skúška, pred ktorou raz budete stáť, sa dá vyriešiť s vytrvalosťou, láskou a ochotou. Do Vašich ďalších dní Vám prajeme veľkú chuť do práce a vytrvalosť ísť za svojim cieľom do úspešného konca. Máme Vás rady.

Vaše pani učiteľky Andrea a Ivana.

• English Star

• Naši žiaci: Andrej Roman, Natália Dudášová, Barbora Demeterová sú úspešní riešitelia anglickej súťaže English Star. Súťaž pre žiakov v našej škole organizovala Mgr. Mária Dudášová. Blahoželáme a ďakujeme.

• Vlastivedný výlet

• Žiaci 2. stupňa našej školy sa zúčastnili vlastivedného výletu. Piataci a deviataci navštívili starobylé mesto Levoča a jaskyňu Zlá diera a šiestaci so siedmakmi obdivovali Jasovskú jaskyňu a mesto Košice.

"8. júna 2023 sme sa my žiaci 5. a 9. ročníka spolu so svojimi triednymi učiteľmi zúčastnili školského výletu. Prvou zastávkou bola návšteva jaskyne Zlá diera v obci Lipovce. Druhou bolo stredoveké kráľovské mesto Levoča zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Prešli sme sa historickým centrom, navštívili Baziliku sv. Jakuba so známym oltárom majstra Pavla z Levoče a vyšli na vyhliadkovú vežu, odkiaľ sme mali nádherný výhľad na Mariánsku horu a Tatry."

• Nový úspech žiakov našej školy v celoštátnom kole súťaže Matematický klokan:
            Laura Brindová: úspešný riešiteľ
            Filip Tomčko: úspešný riešiteľ

Blahoželáme!

• TEDx ZŠ Sačurov 2023

• Myšlienky hodné šírenia. Podtitul: Zážitok. 19 rečníkov. 11 príspevkov. Super atmosféra. Úžasné deti. Skvelí rečníci aj moderátori. Ochotní učitelia. 10. ročník TEDx ZŠ Sačurov. Ďakujeme!

• Otvorená hodina angličtiny

• V spolupráci s vydavateľstvom TAKTIK absolvovali dnes naši prváci a druháci otvorenú hodinu angličtiny plnú zábavy, smiechu, spevu, no aj učenia. Všetkým sa nám veľmi páčila. Ďakujeme.