• O projekte

Čitateľská, matematická a prírodovedná gramotnosť v základnej škole

- dopytovo orientovaný projekt s trvaním od 1.1.2019 do 31.12.2020

Poskytovateľ: MPSVaR SR v zastúpení MŠVVaŠ SR

Prijímateľ: Základná škola, Školská 389, Sačurov

Názov projektu: Budeme úspešnejší

Kód projektu: Q761

Kód ŽoNFP: NFP312011Q761

Operačný program: 31 2000 - Operačný program Ľudské zdroje

Spolufinancovaný z: Európsky sociálny fond

Prioritná os: Vzdelávanie

Konkrétny cieľ: Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

• Realizácia projektu

• Miesto:

• ZŠ Sačurov

Cieľová skupina:

• pedagogickí zamestnanci
            • žiaci ZŠ vrátane ŠVVP

Merateľné ukazovatele:

• počet PZ, ktorí sa zapojili do vzdelávacích aktivít na zvýšenie profesijných kompetencií
            • počet PZ, ktorí si prostredníctvom projektových aktivít zvýšili profesijné kompetencie
            • počet účastníkov zapojených do aktivít zameraných na zlepšenie zručnosti a zvýšenie gramotnosti, ktorým sa zlepšili zručnosti a kompetencie 6 mesiacov po ukončení projektu
            • počet účastníkov, ktorí sa zapojili do aktivít zameraných na zlepšenie zručnosti a zvýšenie gramotnosti
      • Aktivity projektu

• Extra hodiny
          • V rámci projektu rozšírime vyučovanie matematiky, slovenského jazyka a prírodovedy pre žiakov 3. - 6. ročníka vrátane žiakov so ŠVVP.

V školskom roku 2018/2019 to bude 12 hodín pre žiakov primárneho vzdelávania a 15 hodín pre nižšie stredné vzdelávanie. V druhom roku implementácie projektu to bude o jednu hodinu menej (12 h + 14 h).

• Vzdelávanie pedagogických zamestnancov
          • Zrealizujeme neakreditované vzdelávanie  prezenčnou formou. Každé vzdelávanie bude v rozsahu 10 hodín počas jedného mesiaca. Spolu to bude deväť vzdelávaní.

• Zariadenie a vybavenie
          • Pri všetkých aktivitách projektu budeme využívať dve novovytvorené počítačové učebne s interaktívnymi projektormi. Prostriedky na technické zariadenia sú súčasťou rozpočtu projektu.

Verejné obstarávanie zverejnené na webe školy 29.07.2019 - https://zssacurov.edupage.org/obstaravanie/

• Klub čitateľskej gramotnosti
          • V každom klube bude pracovať po 10 pedagogických zamestnancov. Zaradíme ich podľa prejaveného záujmu. Budú sa stretávať dvakrát každý mesiac v obidvoch projektových školských rokoch.

• Klub matematickej gramotnosti
          • Za školský polrok absolvujú 30 hodín stretnutí. Zvolia si svojich vedúcich, ktorí budú koordinovať činnosť klubov podľa vopred pripravených plánov, ale aj podľa priebežných požiadaviek členov klubu.

• Klub prírodovednej gramotnosti
          • Štruktúra činnosti všetkých klubov bude s písomným výstupom. Za každý polrok vytvoria členovia klubov osvedčenú pedagogickú skúsenosť s vopred dohodnutou problematikou.

• RP: Zdravá výživa - 2. ročník
    • Technické múzeum