• Rozvoj cudzích jazykov

• Dňa 25. júna sa na našej  škole konala recitačná súťaž pod názvom “Ruské slovo”, ktorá podporuje talent a nadanie mladých ľudí v oblasti umeleckého slova. Zúčastnilo sa jej  12 talentovaných recitátorov, ktorí súťažili v dvoch kategóriách. Téma ich vystúpení bola povolanie.

V prvej kategórii sa umiestnili nasledovní recitátori:

1. Sofia Lišková /6.A/- 1. miesto
            2. Matúš Miškanin/7.A/ - 2. miesto
            3. Ján Mandula/ 5.A/ - 3. miesto

V druhej kategórii boli víťazi:

1. Zuzana Barkociová /9.A/-  1. miesto
            2. Nikola Makulová /8.B/-  2. miesto
            3. Ela Truchanová -/8.B/ - 3. miesto

Žiakov pripravovala Mgr. Iveta Šaffová.

Gratulujeme všetkým recitátorom k ich úspechu!

• Škola priateľská k deťom

• ŠKOLA PRIATEĽSKÁ DEŤOM je program Slovenskej nadácie pre UNICEF, určený pre stredné, základné a materské školy. Účasťou v programe naša škola získala certifikát Škola priateľská k deťom, ktorý je známkou toho, že naša škola je vnímavá voči potrebám detí, navštevujúcich našu školu, ale aj detí v núdzi v rôznych krajinách sveta.Koordinátor pre školy UNICEF Filip Mroč realizoval pre našich žiakov vzdelávaciu aktivitu priamo v našej škole. Spoločne so žiakmi viedol podnetnú diskusiu zameranú na sociologické a klimatické zmeny vo svete.V rámci programu sme prispeli na zošity a ceruzky pre deti v krajinách, v ktorých zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy.Spoločne sa tešíme na nasledujúci ročník. Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola priateľská k deťom.

• TEDx ZŠ Sačurov 2024

• 11. ročník, 12 videí, 24 rečníkov - aj to je v číslach TEDx ZŠ Sačurov 2024 s podtitulom: Video. Počuli sme myšlienky hodné šírenia a videli more zážitkov, radosť z objavovania, pohybu i cvičenia, šikovných rúk i tvorivých hláv. Ďakujeme všetkým. Ste úžasní!         Do fotogalérie bol pridaný nový album TEDx ZŠ Sačurov 2024.

• EKOolympiáda

• Koľko ton potravín sa ročne vyhodí?

Aj na túto otázku zodpovedali naši žiaci, počas ich účasti v EKOolympiáde. Online súťaže sa zúčastnilo spolu 61 žiakov 6. – 9. ročníka našej školy.

EKOolympiáda je online vedomostná súťaž v oblasti environmentálnej výchovy. Táto hra je organizovaná pod záštitou Slovenskej komisie UNESCO občianskym združením Planet Lover, ktoré spolupracuje so Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV).

Do obsahu súťaže boli zahrnuté otázky z oblasti ochrany životného prostredia, športu a jeho hodnôt ako je výnimočnosť, rešpekt, priateľstvo, tímová spolupráca. Parížske olympijské hry sú plánované ako prvé klimaticky pozitívne podujatie.

V súťaži boli prepojené dva svety: životné prostredie a šport.

Našich žiakov sa snažíme edukovaťvzdelávať aj takouto formou a vyvolať u nich záujem o témy týkajúce sa ochrany životného prostredia a klimatických zmien.

Ďakujeme všetkým účastníkom. Veríme, že hra priniesla nielen zábavu ale aj nové informácie.

• Budapešť

• Jednodňový výlet našich druhostupniarov do Budapešti mal veľký úspech!

Napriek krátkemu časovému horizontu sa nám podarilo navštíviť mnoho ikonických pamiatok vrátane Námestia hrdinov, Futuristický dom hudby, ale aj Andrassyho triedu, Budínsky hrad, Prezidentský palác, Námestie sv. Juraja, Rybársku baštu, Námestie svätej Trojice, Baziliku sv. Štefana a užili sme si relaxačnú plavbu loďou po Dunaji.

Deň bol plný objavovania, učenia sa a vytvárania trvalých spomienok. Tešíme sa na ďalšie dobrodružstvá.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Budapešť.

• 1. deň

Ráno o siedmej v pondelok 3.6.2024 sa vydali deti prvého stupňa našej školy so svojimi učiteľkami do školy v prírode. Ich cieľom sú Bojnice. Po ceste obdivovali prekrásne Čičmany.

2.deň

Upršané dopoludnie sme si užili v duchu zábavných aktivít. Slnečné popoludnie sme strávili prechádzkou Bojnicami a návštevou Múzea praveku.

3. deň

Dnes ráno sme sa zobudili do krásneho slnečného dňa, a tak sme sa mohli vybrať za dobrodružstvom. Navštívili sme Šmolko dedinku, park DINONO, Bojnický zámok a deň sme zavŕšili diskotékou.

4. deň

Dnešným najväčším zážitkom bola návšteva nádhernej zoologickej záhrady, z ktorej sme sa naspäť vrátili vláčikom. Večer nás čakala vytúžená opekačka.

Škola v prírode - 5. deň

Po raňajkách nás čakalo veľké upratovanie a balenie. Ale aj napriek tomu sme nestrácali úsmev na perách, pretože sme sa tešili na svojich najbližších. Aj keď sme prežili týždeň plný zážitkov a zábavy, najväčšou radosťou pre nás bolo, keď sme z autobusu videli našu školu a pred ňou netrpezlivo čakajúcich rodičov. A to zvítanie si ani neviete predstaviť.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode Bojnice.

• Školská 389, Sačurov, 094 13
        • Administrácia webovej stránky:
          RNDr. Marta Megyesiová,
          PaedDr. Jana Humeníková