• V spolupráci s vydavateľstvom Pearson a BBC sme zažili unikátny projekt „Live Class – London Zoo“, vyučovaciu hodinu naživo s anglicky hovoriacou lektorkou Lizzy Beer, ktorá bola spestrením pre žiakov, ale aj učiteľov anglického jazyka. Naši siedmaci spolu so svojou vyučujúcou Mgr. Máriou Dudášovou sa cez internet spojili so žiakmi na Ukrajine, v Turecku, Poľsku, Taliansku a Chorvátsku. Stres z nich opadol, keď počuli, že pochádzajú zo „Sakurova“, keďže angličtina „č“ nepozná. Naladilo ich to na správnu vlnu a po úvodnom predstavení, si otestovali komunikačné schopnosti na tému živočíchy a ich obydlia. Sledovali videá z londýnskej zoo a k nim vypracovávali zaujímavé cvičenia. Nakoniec sa ešte vo virtuálnej triede porozprávali s ukrajinskými žiakmi o každodenných aktivitách. Najviac sa však potešili pochvale od „virtuálnej učiteľky“ za super prácu a peknú výslovnosť. Well done! Do galérie Live Class - London ZOO boli pridané fotografie.

• Týždeň matematiky

• Uplynulý týždeň sme realizovali na našej škole Týždeň matematiky tematicky zameraný na finančnú gramotnosť. Tohto roku dokonca naše šiestačky učili žiakov 1. a 2. ročníka. Prváci sa ponorili do sveta financií formou súťaže a druháci riešili úlohy prostredníctvom predvádzacieho zošita vytvoreného v programe ActivInspire. Tri zmiešané družstvá tretiakov a štvrtákov si v zábavnom kvíze Koleso finančnej gramotnosti preverili a upevnili svoje vedomosti. Žiaci 5.ročníka zažili radosť z financií prostredníctvom pracovných listov a hry "Len pre mňa" na webovej stránke www.zlatka.sk. Šiestaci vytvorili projekt: Nákup pre rodinu za 50 eur z rôznych hypermarketových letákov. Didaktickú hru zameranú na poistenie si zahrali siedmaci a ôsmaci. Deviataci získavali nové poznatky vo vedomostnej zábavnej hre Vyhraj milióny.

• Počas Týždňa matematiky si tri zmiešané družstvá tretiakov a štvrtákov v zábavnom kvíze preverili a upevnili svoje vedomosti z finančnej gramotnosti. Rozlišovali základné ľudské hodnoty od potrieb, priradzovali eurominciam a eurobankovkám ich hodnotu, rozprávali o finančnej zodpovednosti, určovali príjmy a výdavky v rodinnom rozpočte, zdôrazňovali význam sporenia, správneho investovania, diskutovali o význame rezervného fondu i poistenia. O víťazstvo sa nakoniec podelili dve družstvá. Blahoželáme! Do galérie Koleso finančnej gramotnosti boli pridané fotografie.

• Cesta k emocionálnej zrelosti

• Preventivny program Cesta k emocionálnej inteligencii rozvíja EQ, sebapoznanie, tvorivosť, zlepšuje vzťahy a komunikáciu v triede. Naši piataci si pod vedením Mgr. T Hricovej po absolvovaní tohto programu vytvorili aj takéto zaujímavé obleky priateľstva. Do galérie Cesta boli pridané fotografie.

• Testovanie 5/Riaditeľské voľno

• Zajtra, 20.11.2019 sa uskutoční národné testovanie žiakov 5. ročníka. Testovanie 5 2019 absolvujú všetci žiaci 5.A triedy. Vyučovanie bude prebiehať aj v triedach 1.A, 2.A, 3.A a 4.A. Ostatným triedam našej školy  udeľuje riaditeľka školy riaditeľské voľno.

• iBobor 2019

• Žiaci našej školy sa v dňoch 11. - 15.11.2019 zúčastnili medzinárodnej súťaže v informatike iBobor 2019. Na Slovensku spolu súťažilo 89 768 žiakov z 1116 škôl. Z našej školy sa súťaže, ktorú koordinoval Ing. Marek Palko, zúčastnilo 52 žiakov 3. - 9. ročníka a medzi najúspešnejších patria: Beáta Olexová, Alex Hric z 3.A, Sára Baranová, Michaela Dargajová, Vanesa Prokopová, Karin Gonosová zo 4.A, Alexandra Dudášová zo 7.B a Ivo Jakubík z 8.A. Blahoželáme!

• Úspešný projekt

• Nadácia Pontis vo svojom grantovom programe "Srdce pre deti" vybrala aj náš projekt s názvom "Pre naše deti". Projektom chceme podporiť vzdelávanie žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia pomocou metodiky NTC a Montessori. Zrealizujeme intenzívny tréning pre všetkých učiteľov našej školy vo využívaní metodiky NTC a práce s edukačnými pomôckami  Montessori. Edukačné hračky využijeme aj pri krúžkovej činnosti a v školskom klube detí pre učenie sa žiakov formou hry, a tak ich motivujeme k vzdelávaniu. Projekt vypracovali zástupkyne riaditeľky školy PaedDr. Jana Humeníková a RNDr. Marta Megyesiová v spolupráci s pani učiteľkou Mgr. Darinou Bartkovou. Blahoželáme!