• Prečo sa učíme cudzie jazyky

• Zamysleli ste sa už nad tým, prečo sa ľudia učia cudzie jazyky? Každého z nás motivuje niečo iné, a preto sa v danom jazyku chce zlepšiť. Naši deviataci našli tieto najčastejšie sa opakujúce odpovede: cestovať po svete, študovať/žiť v zahraničí, navštíviť Londýn, nájsť si životného partnera, spriateliť sa, ísť na koncert a, samozrejme, aj zlepšiť si známky a úroveň komunikačných zručností. Spoločne vytvorili pomocou online nástroja mentimeter.com takýto „word cloud to celebrate European Day of Languages 2022“.

• Biela pastelka

• Ukázali sme veľké srdce. Spoločnými silami sme prispeli do verejnej zbierky Biela pastelka sumou 210 €. Ďakujeme.

• EKO divadielko Malý princ

• Dnešné vyučovanie mladším žiakom spestril bývalý žiak našej školy Tomáš Truchan, ktorý deti spoločne s Malým princom priviedol do kúzelného sveta rozprávky. Cestovali po planétkach a vysvetlili deťom, čo je recyklácia. Spoločne si upevnili vedomosti o tom, ako sa starať o našu Zem, ako správne triediť odpad. To, či to deti zvládli, si v závere overili vo veľmi zaujímavom workshope. Ďakujeme Tomášovi a jeho ShowDe TomDo fotogalérie bol pridaný nový album EKO divadielko Malý princ.

• Slávnostná akadémia "75"

• Riaditeľka školy Mgr. Mariana Bančanská v slávnostnom príhovore oboznámila prítomných hostí s históriou našej školy. Literárnym pásmom "Pamodaj šťastia, školička" otvorili slávnostnú akadémiu žiaci 2. stupňa. Žiaci 2. ročníka vystúpili s detským pásmom - Hry detí. Tretiaci a štvrtáci nás potešili tancom. Ariana Kotranová predniesla báseň v ruskom jazyku. Vanesa Prokopová s hudobným doprovodom Mgr. Ivana Barana zaspievala ľudové piesne. Žiačky vyšších ročníkov nás potešili modernými tancami. Alexandra Romanová zaujala gymnastickou zostavou a Karin Gonosová hrou na klavíri. Bývalý žiak školy Ľudovít Širák so svojou tanečnou partnerkou nás očarili spoločenskými tancami. V závere akadémie zaznela Hymna sačurovských žiakov. Pozvaní hostia odmenili všetkých účinkujúcich bohatým potleskom. ĎAKUJEME!  Fotoalbum Akadémia "75"

• Oslava učenia

• 14.9.2022 sme si spolu so žiakmi odetí v pestrofarebných tričkách s logom našej školy pripomenuli založenie štátneho školstva v Sačurove znovuotvorením školského roka. Históriu nám pripomenula naša dejepisárka Mgr. Lenka Truchanová. Zaspievali sme hymnu školy. Vypočuli sme si oslavné básne od regionálnej detskej spisovateľky PaedDr. Oľgy Švedovej a našich minuloročných deviatakov. A potom sme sa vyšantili pri tvorbe "živých slov" pre našu školu. Do fotogalérie bol pridaný nový album Oslava učenia. A ešte: do fotogalérie bol pridaný nový album Akadémia "75".

• Prvý deň v škole

• Kráčam prvý deň do školy, aj nôžky sa mi trasú, aj bruško ma trošku bolí...

Ešte dobre, že moja mama ma drží za ruku a vedľa mňa stojí.

Aké to tam bude? Čože ma to čaká?

Dnešným dňom som sa z malého škôlkara zmenil na veľkého žiaka.

Všetkým našim prváčikom prajeme veľa úspechov v prvom školskom roku v našej škole!