• Živá dáma

• V rámci oslavy učenia si žiaci 9. ročníka netradičným spôsobom zopakovali učivo z matematiky - karteziánsku sústavu súradníc a v átriu školy rozvíjali logické myslenie hraním živej dámy. Zábavného vyučovania matematiky sa zúčastnili aj kolegovia z českej školy Dolní Rožínka, ktorí sú tento týždeň na pedagogickej stáži v našej škole. Do fotogalérie bol pridaný nový album Živá dáma.

• Škola v prírode

• Deti 1. stupňa našej školy sú tento týždeň v Škole v prírode v Demänovskej doline. Píšu nám: "Dnes sme sa zoznámili s prostredím a s animátormi. Všetci sme sa poriadne zapotili pri plnení úloh na záchranu našej Zeme. Deň ubehol veľmi rýchlo, ani sme nemali čas myslieť na rodičov... a zatiaľ nikto neplakal..." Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode.

2022 - Demänovská dolina

• DOČ 2022

• 75. výročie založenia školy v Sačurove - OSLAVA UČENIA

Dnes sme uskutočnili 15. ročník DOČ - Detskej odbornej činnosti. Za patróna sme si zvolili slovenského vedca Pavla Čekana. Konferencie sa zúčastnilo 19 prezentujúcich žiakov 4. - 9. ročníka v troch kategóriách. V 1. kategórii: Koleso zvíťazili - Natália Tkáčová, Alex Hric, Tobias Goš. V 2 kategórii: Prelomové vynálezy v histórii ľudstva boli najlepší: Sára Baranová, Adriana Guregová a Michaela Dargajová. V 3. kategórii: Mars - ľudstvo objavuje červenú planétu boli ocenení: Filip Hric, Karin Kozáková a Olívia Belasová. Cenu sympatií od detskej poroty získal Roman Balog. Blahoželáme! Do fotogalérie bol pridaný nový album DOČ 2022.

Detská odborná činnosť

• Beseda o kyberšikane

• Vďaka spolupráci s informačnou kanceláriou pre obete trestných činov v Prešove sa dňa 26.5.2022 sa žiaci 7. a 8. ročníka stretli v školskej knižnici na besede o šikane a kyberšikane. Besedu zorganizovala výchovná poradkyňa Mgr. Tatiana Hricová. O identifikácii, príčinách, prejavoch a následkoch tohto patologického správania nám pútavo rozprával lektor Mgr. Marián Sopčák. Obsah webinára korešpondoval s preventívnymi cieľmi v rámci ochrany a prevencie žiakov pred sociálno-patologickými javmi na internete a kyberšikanou. Veľmi dôležitá informácia pre všetkých je tá, že KYBERŠIKANA alebo tzv. NEBEZPEČNÉ ELEKTRONICKÉ OBŤAŽOVANIE je už od 1.júla 2021 trestným činom. Vyhnúť sa šikane a kyberšikane je veľmi ťažké, najlepším opatrením je prevencia.

• RP: V kráľovstve čísel

• Druhý májový týždeň naši prváci z 1. B a z 1. C realizovali ročníkový projekt V kráľovstve čísel. Deťom sa veľmi darilo v riešení rôznych úloh s princeznami a ich rytiermi. Pozrite sa, ako to naši prváci zvládli. Prvácky projekt pripravili triedne pani učiteľky Mgr. Katarína Baňasová a Mgr. Janka Macková: https://sway.office.com/3iSCkdoHxys89Kv3?ref=Link

• Deň Slnka 2022

• Veľká žltá guľa po nebi sa túla.

Je tma, keď sa stratí,

ráno sa však vráti.

Čo je to? Uhádnete?

Iste. Predsa slniečko.