• Geografická olympiáda

• Dňa 23.11.2022 sa 20 žiakov z 5. - 9. ročníka našej školy pod vedením Mgr. Ivety Šaffovej zúčastnilo online školského kola geografickej olympiády. Žiaci súťažili v troch kategóriách E, F, G a všetci, čo nás veľmi teší, boli úspešnými riešiteľmi. Na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách sa umiestnili:

KATEGÓRIA E (8. - 9. ročník): 1. miesto Richard Uličný, 2. miesto Olívia Belasová, 3. miesto Klaudia Demčáková

KATEGÓRIA F (6. - 7. ročník): 1. miesto Sára Baranová, 2. miesto Beáta Olexová, 3. miesto Natália Tkáčová

KATEGÓRIA G (4. - 5. ročník): 1. miesto Sofia Lišková, 2. miesto Natália Gonosová, 3. miesto Barbora Peržeľová

Srdečne blahoželáme!

• Doplňujúce voľby do rady školy

• Na základe výzvy zriaďovateľa „Obec Sačurov“ na doplňujúce voľby členov Rady školy pri Základnej škole, Školská 389, Sačurov za pedagogických zamestnancov zo dňa 28.11.2022 ustanovujem:

Termín  volieb:  1.12.2022

Čas volieb:  od 7:30 hod. do 11:30 hod.

Miesto volieb:  zborovňa  ZŠ, Školská 389, Sačurov

Voľby sa uskutočnia tajným hlasovaním. Platný hlasovací lístok je, ak je zakrúžkovaný najviac jeden kandidát (číslo pri mene kandidáta).

Kandidáti:

1. Mgr. Katarína Baňasová
            2. Mgr. Lenka Truchanová
            3. Mgr. Matúš Urban

Volebná komisia: Mgr. Anna Kačurová, Ing. Marek Palko, PaedDr. Slávka Štefáničáková

V Sačurove 29.11.2022       RNDr. Marta Megyesiová, poverená riaditeľka školy

Do Rady školy pri ZŠ, Školská 389, Sačurov bola zvolená Mgr. Katarína Baňasová. Blahoželáme!

• Zdravotnícka súťaž

• Dorota Bučáková, Olívia Belasová a Nicolas Mikloš z 9.A nás dnes reprezentovali na zdravotníckej súťaži v Humennom. Ráno ich privítali organizátori, potom sa odobrali do učebne, kde mali pripravený test pre každého žiaka. Neskôr sa body zrátali za celé družstvo. V aule školy čakalo na súťažiacich päť stanovíšť. Žiaci si vyskúšali, ošetrenie popáleniny, otvorenej zlomeniny, zlomeného predlaktia, krvácania z rany a resuscitáciu. Na záver nasledovalo vyhodnotenie sútaže, kde sa naši žiaci umiestnili na peknom 3. mieste. Blahoželáme!

• iBobor 2022

• V uplynulom Týždni vedy na Slovensku sa 35 žiakov našej školy "zahryzlo" do on-line informatickej súťaže iBobor, ktorú koordinoval Ing. Marek Palko. Súťažilo sa v štyroch kategóriách. V kategórii Drobec boli úspešnými riešiteľmi Michal Veselovský 2.A, Peter Macuga 3.A, Gabriela Nemčíková 2.A, v kategórii Bobrík Ján Soták 4.A, Natália Dudášová 4.A, Adrián Hlavatý 5.A, Dominik Kurimský 4.A a v kategórii Benjamín Sára Baranová 7.B, Vanesa Prokopová 7.A. Srdečne blahoželáme!

• Bubnovačka 2022

• DETI TICHO PRED NÁSILÍM NEOCHRÁNI!

Myšlienka podujatia "Aby bolo deti lepšie počuť" zaznela Slovenskom 18. novembra 2022, v čase 10:00 – 11:00 už po deviatykrát. Počas minulých rokov sa do podujatia zapojilo viac ako 132 000 detí a dospelých. Do tejto preventívnej aktivity sa zapojila aj naša škola. Cieľom bolo symbolické upozornenie na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podpora témy včasnej prevencie v spoločnosti. Prvým krokom v boji proti všetkým formám násilia na deťoch je vyniesť problematiku na svetlo sveta. Naši žiaci si bubnovačku užili a spoločne vyjadrili svoj postoj proti násiliu. Ďakujeme! HLAS DETÍ JE DÔLEŽITÝ!  Do fotogalérie bol pridaný nový album Bubnovačka 2022.

• Tvorivé dielne

• Dnes zažila časť rómskych detí z našej školy vďaka ochotným dospelým z komunitného centra, no i z našej školy pekné dopoludnie na tvorivých vianočných dielňach. Chválime!

• DOČ 2022/23

• 16. ročník Detskej odbornej činnosti - DOČ 2022/23 je zase v "starých koľajách". Patrón DOČ 2022/23 - Elon Musk. Vyhodnotenie: I. kategória – Deti sveta - 1. miesto: Ema Janoková, 2. miesto: Simona Chmeliarová, 3. miesto: Marek Švárny. II. kategória – Netradičné stavby sveta - 1. miesto: Sára Baranová, 2. miesto: Natália Tkáčová, 3. miesto: Michaela Dargajová. III. kategória – Vesmírne technológie - 1. miesto: Filip Hric, 2. miesto: Karin Kozáková, 3. miesto: Olívia Belásová. Cena detskej poroty: Filip Hric. Pochvala však patrí všetkým prezentujúcim deťom, no aj moderátorkám a učiteľom, ktorí sa podieľali na príprave a úspešnom priebehu tejto našej oslavy učenia. Ďakujeme! Do fotogalérie bol pridaný nový album DOČ 2022/23.

• Zdravý životný štýl

• November je mesiacom viacerých významných dátumov v oblasti zdravého životného štýlu. Aj naša škola sa podieľa na aktívnej prevencii, preto sme dnes zorganizovali besedy k tejto problematike.
            Žiaci 3. a 4.ročníka sa pripojili k akcii Európsky týždeň boja proti drogám, besedovali a pracovali s knihou Nenič svoje múdre telo. Dozvedeli sa, aké nebezpečné sú drogy, ako vážne ničia ľudský organizmus. Zistili, že im možno predísť tým, že sa budú venovať svojim koníčkom, ktoré ich bavia. Všakže je lepšie behať, skákať, plávať, tancovať, robiť túry, ako fajčiť, piť alkohol a brať drogy!?
            Ako pracovať s informačnými technológiami, aby boli pre deti dobrým sluhom a nie zlým pánom? Vedia počítačové hry pomôcť vo vzdelávaní? A čo sa deje s tínedžerom, keď mu za trest vezmete smartfón? Aj o týchto témach diskutovali žiaci 6. ročníka v rámci témy Nebezpečne na internete.
            Vyhnúť sa šikane a kyberšikane je veľmi ťažké. Najlepším opatrením je prevencia. Žiaci 7. ročníka debatovali o šikane a kyberšikane.
            Preventívno-osvetovú besedu realizovala lektorka PhDr. Jana Lutašová-Husťáková, sociálny pedagóg Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie vo Vranove nad Topľou. Žiakov témy zaujali a otvorene sa k nim vyjadrovali.
            Ďakujeme pani lektorke za zaujímavú prednášku, ochotný prístup a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Ďakujeme všetkým účastníkom aj výchovnej poradkyni Mgr. Tatiane Hricovej. Boli ste skvelí!