Blogeri žiaci

• Náš Deň Zeme

• 03.05.2019 12:59
        • Píše Matej Líška o potrebe ochrany našej planéty.
        • Aj planéta Zem má svoj sviatok.

Cieľom tohto dňa je pripomenutie si našej závislosti na daroch, ktoré nám naša Zem poskytuje. Aspoň v tento deň, ak už nie denne, by sme si mali uvedomiť, že zemské zdroje sú vyčerpateľné.

Rodičia ma od detstva vedú k ochrane životného prostredia. Každoročne si organizujeme malú brigádu, na ktorej sa snažíme vyčistiť naše široké okolie. Vrecia sa nám plnia odpadkami a nechápavé pohľady okoloidúcich ľudí sú trápne. Ak by si každý svoj odpad odniesol domov do koša, hneď by bol svet krajší.

Škola sa tiež snaží prispieť svojimi aktivitami ku Dňu Zeme. My sme si tento rok vybrali tému  "Spoznávanie liečivých bylín". Prezentácia mäty od Veroniky, zaujímavosti o lipe od Viktórie, Rišovo obohacovanie vedomostí o medovke  a môj prednes o svíbe krvavom. Tento ker má mnohé liečivé účinky. Naše rečnenie spestrila aj ukážka ligurčeka, pažítky, mäty, medovky a svíba a ich liečivých účinkov.

Toto bol náš malý, ale zaujímavý príspevok ku sviatku Zeme. Možno si niektorí z nás uvedomia, že nie všetko je burina. A naša matka Zem nám poskytuje oveľa viac, ako jej my dokážeme vrátiť.

Autor blogu: Matej Líška, VII.A