• DEŇ ZEME v 4. BS

• “Je čas osláviť našu planétu, miesto, kde žijeme, krásnu prírodu." Deň Zeme oslávili deti zo 4. BS pod vedením svojej triednej pani učiteľky Mgr. Vladimíry Šimkovej tvorbou plagátu, ktorým si skrášlili triedu a poukázali na to, čo všetko môžeme robiť pre našu Zem.

• Zápis do 1. ročníka

• Vážení rodičia našich budúcich prváčikov, prosíme vás o vyplnenie elektronickej prihlášky detí do 1. ročníka. Prihlášku nájdete po kliknutí na sekciu "Zápis do 1. ročníka 2023/2024", ktorá sa nachádza na hornej zelenej lište webovej stránky školy. Elektronickú prihlášku vyplňte v termíne od 1. do 30. apríla 2023. K elektronickej prihláške sú dve povinné prílohy, ktoré si v tlačenej podobe môžete vyzdvihnúť v MŠ Sačurov alebo ZŠ Sačurov a vypísané a podpísané prinesiete na slávnostný zápis. Deťom budú zakúpené súbory zošitov s predtlačou a knižný darček v hodnote 20 €, ktoré uhradíte pri slávnostnom zápise. ĎAKUJEME!

• Svetový deň vody

• 22. marec je Svetovým dňom vody. Voda má nekonečné množstvo využití a je našou súčasťou už od narodenia. Vedeli ste, že život na Zemi sa začal práve vo vode? Aj preto má naša Zem prezývku Modrá planéta. Naši prvostupniari si Svetový deň vody pripomenuli rôznymi aktivitami. Prečítajte si sway učiteliek Mgr. Vladimíry Šimkovej a Mgr. Veroniky Zubkovej: https://sway.office.com/kEAvZsx4s2P5vazZ?ref=Link

• Deň vody

• Aj tento rok sme si v našej škole pripomenuli Deň vody. Páni učitelia Urban a Truchan pripravili pre žiakov súťaž, v ktorej si mohli overiť svoje vedomosti a logiku, ale aj bystrosť, zručnosť a pohotovosť. V úlohách, ktoré sa týkali vody a jej dôležitosti pre život na našej Zemi, sa dozvedeli aj množstvo nových informácií.

• Tajné heslo

• "Kamaráti, pomóóóc! Zlá kráľovná otrávila Snehulienku!" zakričal trpaslík Vedko a naši prváci nezaváhali, vedeli, že dobro musí nad zlom zvíťaziť. Do záchrannej akcie prizvali aj kamarátov z Materskej školy v Sačurove. Spoločnými silami zvládli všetky úlohy, ktoré museli trpaslíci vyriešiť, aby získali tajné heslo. Ukázali bystrosť, pohotovosť, šikovnosť, zručnosť i múdrosť a pomohli princovi prebudiť spiacu Snehulienku.

• Deň ľudovej rozprávky

• Dnes sme sa so žiakmi 2. – 4. ročníka vybrali na potulky rozprávkami. V úvode spoločného predpoludnia sme si pripomenuli 100. výročie narodenia významnej slovenskej detskej spisovateľky Kristy Bendovej. Druháci nám zarecitovali báseň Bola raz jedna trieda, starší žiaci si vyskúšali šifrovanú reč známych neposedných opíc a nakoniec si v rozprávkovom kvíze preverili svoje vedomosti zo sveta rozprávok „áčkari proti béčkarom“. Nebolo dôležité, kto vyhral, pretože v každom družstve ukázali deti tímovú spoluprácu, dokázali nájsť kompromis, spontánne prejaviť radosť z úspechu i uniesť prehru. Bola to zábava!

• Stať sa to môže každému!

• V rámci prevencie násilia na internete absolvovali naši žiaci besedu o nástrahách internetu a sociálnych sieťach. O tejto problematike žiaci aktívne diskutovali s preventistom z  informačnej kancelárie pre obete trestných činov v Prešove PhDr. Máriom Bartkom. Cieľom prevencie kriminality je predchádzať kriminalite a inej protispoločenskej činnosti tak, aby sa spoluprácou zainteresovaných subjektov darilo zvyšovať kvalitu života a pocit bezpečia všetkých občanov. Vyhnúť sa šikane a kyberšikane je veľmi ťažké, najlepším opatrením je prevencia.

• VŠETKOVEDKO

• Naši druháci a tretiaci sa zapojili do veľkého súboja o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími a zvládli to! Krásne 3. miesto získali Karin Kuľhová z 2. A a Laura Brindová z 2. B. Diplomy a vecné ceny sú už v rukách hrdých majiteľov. Srdečne blahoželáme!

• OK Dejepisnej olympiády

• Nový úspech žiakov našej školy:

Súťaž: Dejepisná olympiáda
            Kolo: Okresné kolo
            Pripravovala: Mgr. Lenka Truchanová
            Natália Tkáčová: 1. mieso
            Adriana Guregová: 3. miesto
            Richard Uličný: úspešný riešiteľ
            Peter Čonka: úspešný riešiteľ

Blahoželáme!

• Európsky deň linky tiesňového volania 112

• Na Slovensku už takmer dve desaťročia symbolizuje trojčíslie 112 záchranu ľudských životov a pripravenosť záchranných zložiek kedykoľvek a kdekoľvek pomôcť. Pri príležitosti pamätného dňa Európskej tiesňovej linky 112, zorganizovali žiaci školského parlamentu osvetovú akciu. Jej cieľom bolo všetkým žiakom školy vysvetliť zásady správnej komunikácie s operátorom tiesňovej linky i to v akých situáciách je správne volať 112tku. Veríme, že každý si z tejto akcie odniesol ponaučenie. Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky deň linky tiesňového volania 112.

• KARNEVAL 2023

• Začiatok druhého polroka sme si s prvostupniarmi spestrili literárnym karnevalom. V škole sa to hmýrilo krásnymi maskami, ktoré roztancoval skvelý ujo Ľubo. Školská televízia ALVA pri tom nemohla chýbať. Pozrite si krátky zostrih z tohto podujatia: