DOČ

• Čo je DOČ

• DOČ - Detská odborná činnosť

. súťažná prehliadka prezentácií vytvorených žiakmi v MS PowerPointe

Na začiatku bol jeden zo zdanlivo nereálnych nápadov.

DOČ – Detská odborná činnosť – súťaž žiakov našej školy v tvorbe a prezentácii svojich prác na celoškolskej konferencii za účasti spolužiakov, učiteľov a rodičov.

Potom prišlo odhodlanie a rozhodnutie, že to skúsime.

Termín: spravidla Týždeň vedy na Slovensku (každý rok v novembri)

Kto: žiaci 4. – 9. ročníka, rozdelení do 3 kategórií (4. a 5. ročník, 6. a 7. ročník, 8. a 9. ročník)

Čo: prezentácie v PowerPoint na vopred danú tému

1. ročník:

Témy DOČ 2006:

Témy: I. Svet kolies,   II. Naj stavby sveta,   III. Ľudstvo objavuje vesmír

Patrón: významná osobnosť z Európy (DOČ 2006 - Archimedes)

Žiaci si pripravujú prezentácie na hodinách informatiky, informatickej výchovy a doma. Vyučujúci informatiky vyberú najlepšie práce na súťažnú konferenciu. V každej kategórii je to 5 – 7 prezentácií. Z každej triedy delegujeme 5 – 6 žiakov  do diváckej poroty, pozveme odbornú porotu (starosta, učitelia – dôchodcovia, riaditeľka školy), pripravíme výzdobu, techniku, prezentáciu alebo video o patrónovi a môžeme začať.

Žiaci prezentujú po kategóriách samostatne z notebooku cez projektor na plátno v školskej jedálni upravenej na konferenčnú miestnosť alebo aj v átriu školy.

Patrónmi boli napr.: Milan Rastislav Štefánik, Archimedes, Seneca, Albert Einstein, Marie Curie Sklodowská, Krištof Kolumbus).