• Človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej ktorú daruje." (Matka Tereza)

Vianočná atmosféra nám do sŕdc priniesla túžbu potešiť našich seniorov, vyčarovať im úsmev na tvári a obdarovať ich malým darčekom. Rôzne maličkosti sme zabalili do škatúľ a rozniesli ich v našej obci.

Srdečne ďakujeme rodičom a pedagógom, ktorí štedro podporili našu myšlienku a naplnili „krabice lásky“ pre našich milovaných dôchodcov a tiež ochotným žiakom, ktorí ich starkým doručili. Uvedomujeme si, že pravá hodnota daru tkvie v našej ochote dávať s láskou.

• Vianoce na snehu

• V našej škole žiari stromček vianočný, vyzdobený s láskou všetkými deťmi. Na adventnom venci plápolá svieca, viera, nádej, láska otvára srdcia.

Na veži sa hlasno rozozvučí zvon, ľudia dobrej vôle vychádzajú von. Prichádzajú vrúcne vítať Ježiška, dary nesú k jasliam zďaleka, zblízka.

Listy Ježiškovi píšeme všetci, neželáme si už zbytočné veci. Neba dotýka sa prosba z detských pier, že najväčším darom pre tento svet je mier!

Veselé Vianoce a úspešný nový rok 2024 prajú žiaci a zamestnanci ZŠ Sačurov!

• Dejepisná olympiáda

• V piatok 8. 12. 2023 sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády. Do súťaže sa zapojilo 14 žiakov súťažiacich v štyroch kategóriách. Trinásť z nich bolo úspešných. Na okresné kolo, ktoré sa uskutoční 5. februára 2024 postúpili: kategória C: A. Guregová, B. Demetrová - kategória D: S. Baranová, E. Kováčová - kategória E: N. Tkáčová, B. Olexová - kategória F: S. Chmeliarová, B. Peržeľová Blahoželáme!

• Pytagoriáda

• Pytagoriáda je matematická súťaž, ktorá má rozširovať a prehlbovať vedomosti žiakov v matematike, zároveň má podporovať a vyhľadávať talenty s exaktným myslením.

Do školského kola matematickej pytagoriády sa v dňoch 13. a 14. decembra prostredníctvom školského informačného systému Edupage zapojilo 34 žiakov z 3. až 8. ročníka. Úspešní riešitelia: 3.ročník: Laura Brindová, Emily Dobranská, Matej Nemčík, Jakub Mandula, Gabriela Nemčíková, Nikolas Karchňák, 4. ročník: Timotej Uličný, 8. ročník: Sára Baranová. Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

• Olympiáda ľudských práv

• „Moja sloboda sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého.“ (J. J. Rousseau)

Desiaty december je Medzinárodným dňom ľudských práv, pri tejto príležitosti sme v našej škole zorganizovali  6. ročník OLYMPIÁDY ĽUDSKÝCH PRÁV. Spolu sa jej zúčastnilo 21 žiakov  8. a 9. ročníka.

Najúspešnejší riešitelia: 1. miesto KARIN GONOSOVÁ 8.B, 2. miesto SÁRA BARANOVÁ, 8.B, 3. miesto ADRIANA GUREGOVÁ, 9.B.

Sme radi, ak aj takouto aktivitou prispejeme k osvojovaniu základných pojmov a zručností z oblasti problematiky základných ľudských práv a slobôd u žiakov. Všetkým účastníkom srdečne blahoželáme.