• Jazykový WOCABEE šampionát

• Trieda 5.B získala 3. miesto v okresnom kole Jazykového Wocabee šampionátu 2023! Žiaci súťažili ako tím a od 23. do 27. októbra sa snažili získať čo najviac Wocapoints precvičovaním si slovnej zásoby v aplikácii Wocabee.

Blahoželáme a držíme prsty v krajskom kole!

• Čítame pre radosť

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na predloženie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na rozvojový projekt „Čítame pre radosť“. Účelom výzvy je posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov, pričom hlavným cieľom je zriadiť alebo doplniť triedne knižnice. Prijali viac ako 2200 projektov, a podporili 220 z nich. Medzi nimi aj náš projekt, ktorý nám umožní vybaviť modernými detskými knihami štyri triedne knižnice pre dve triedy prvákov a dve triedy druhákov našej školy v hodnote 1000 €. Máme radosť

• Mesiac úcty k starším

• "Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi." Mesiac október je pre nás všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí."  Naši prváci spolu so svojimi triednymi učiteľkami Mgr. Ivanou Janokovou a Mgr. Zuzanou Bičejovou potešili starých rodičov programom, vlastnoručne vyrobeným pozdravom, pohostením a spoločenskými hrami. Ďakujeme, starí rodičia, že ste prišli!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Mesiac úcty k starším.

1.A a 2.A

• Liečivé byliny

• Počas Týždňa zdravej školy sme si s druhostupniarmi užili aj čajový deň. Žiaci z 5. AS a 5. BS pod vedením svojich triednych pani učiteliek Mgr. Aleny Michalčovej a Mgr. Simony Vasilišinovej ho spojili so zážitkovým učením o liečivých bylinách na hodinách vlastivedy, informatiky a pracovnom vyučovaní. Nakoniec si spoločne vychutnali bylinkový čaj s púpavovým medom: https://sway.office.com/e0bliKvc5FJOoJ6b?ref=Link

• RP: Zdravá výživa

• V rámci ročníkového projektu Zdravá výživa sme sa spolu s našimi druhákmi a ich rovesníkmi zo základných škôl Davidov a Dlhé Klčovo ocitli v kráľovstve Nezdravkovo. Vládol tam kráľ Hamko, ktorý bol veľmi tučný, lenivý a žil nezdravým životným štýlom. Preto sa žiaci pod vedením pani učiteliek Mgr. Mariany Baranovej a Mgr. Anny Kačurovej rozhodli mu pomôcť. Pozrite, ako sa im darilo: https://sway.office.com/62YlErGZ3d1oz5iH?ref=Link

• School Kids Race 2023

• Týždeň zdravej školy sme už tradične zakončili športovým pretekom School Kids Race. Oslavili sme zdravý životný štýl, strávili sme úžasné chvíle v kruhu skvelých detí a učiteľov. Všetci ste boli super... a vidno to aj na fotografiách :)  Do fotogalérie bol pridaný nový album School Kids Race 2023.

• Pasovanie prvákov

• Dnes boli naši prváci prijatí do žiackeho cechu. Najprv však museli svojim starším spolužiakom ukázať, čo všetko sa už v škole naučili, zložiť slávnostný sľub a napokon ich kráľovná pasovala za ozajstných žiakov - prvákov. Na celý priebeh pasovania dozerala veselá kamarátka z rozprávkového sveta Pipi Dlhá Pančucha. Do fotogalérie bol pridaný nový album Pasovanie prvákov 2023.

• Týždeň matematiky

• Matematika, šiestaci, prvostupniari, peniaze, súťaže a hry, improvizácia - takto vyzeral náš projekt na rozvoj finančnej gramotnosti žiakov 6.A triedy počas Týždňa matematiky. Šikovní šiestaci sa bez veľkej prípravy stali učiteľmi pre tretiakov a štvrtákov našej školy, Hrali s nimi didaktické hry o peniazoch "Ja mám, kto má?" a domino a na interaktívnej tabuli riešili matematické zadania z finančnej gramotnosti. Boli ste všetci skvelí!          Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň matematiky.

• RP: Môj rodný kraj - Domaša

• V treťom ročníku pribúda žiakom nový predmet vlastiveda. Oboznamujú sa v ňom s množstvom zaujímavostí o svojej krajine, ktoré sa doposiaľ nemali bežne odkiaľ dozvedieť. V septembri, kým nám ešte praje počasie, sa v rámci ročníkového projektu a Ochrany človeka a prírody vyberáme do prírody a blízkeho okolia spoznávať svoju krajinu.Tento rok si naši tretiaci pod vedením triednych pani učiteliek Mgr. Kataríny Baňasovej a PaedDr. Anny Korytkovej vyšli na Domašu, aby spoznali históriu tejto vodnej nádrže a previezli sa aj loďou Bohemia. Dozvedeli sa, koľko obcí bolo zaplavených a koľko ľudí tak museli prísť o svoje domovy.

Nabudúce navštívia Múzeum a Kaštieľ Andrássyovcov v Trebišove. Tešíme sa na ďalšie novinky z ich putovania a spoznávania rodného kraja. Do fotogalérie bol pridaný nový album RP: Môj rodný kraj.