Ľudské práva

• Škola priateľská deťom

• Škola priateľská k deťom

1. Aktivita podľa vlastného výberu pre minimálne 40 detí
          2. Celoslovenská zbierka MODRÝ GOMBÍK, ktorá prebieha v máji a vyzbierané peniaze putujú na pomoc deťom, ktoré sa ocitli v núdzi.
          3. Vyplníme evaluačný formulár v 2. polroku o našich skúsenostiach a nápadoch.
          4. Deti zorganizujú na škole akciu (napr. divadelné predstavenie, predaj oplátok, športové podujatie, koncert...). Finančné dary, ktoré sa vďaka tejto akcii získajú budú venované deťom v krajinách, ktoré zasiahla humanitárna kríza a zároveň na podporu programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM.

1. Žiaci zorganizovali charitatívnu aktivitu Vianočný jarmok v decembri 2019. Celú získanú sumu rozdelili na dve časti:

•  žiacky parlament venoval výťažok z predaja vianočných produktov v sume 70 € na transparentný účet      UNICEFU, ktorý slúži na podporu rôznych charitatívnych projektov,
          • 1000 € darovali všetci žiaci školy ľuďom z výbuchnutej bytovky v Prešove.

2. Pred Vianocami žiaci našej školy zorganizovali ďalšiu charitatívnu aktivitu Krabice plné lásky. Pripravené krabice plné milých drobností, čajov a cukroviniek zaniesli žiaci 8.A do denného stacionára v našej obci Sačurov, a tak potešili osamotených starkých.

Od 16.03.2020 boli školy zavreté kvôli pandémii Covid-19. Vyučovavanie prebiehalo dištančne pomocou online vyučovania cez platformu MS Teams. Všetky hromadné aktivity boli zakázané v rámci ohrany verejného zdravia.

Povinné: vyplniť evaluačný formulár - Mgr. Lenka Truchanová - splnené  jún 2020

Nepovinné: zdieľať so žiakmi publikáciu: Návod ako zvyšovať povedomie a správne postupovať v boji proti COVID-19

1. Splnenie aktivity z publikácie

2. Darček pre život