• Vinšujeme vám...

• Pokojné Vianoce a šťastný nový rok prajeme všetkým ľuďom dobrej vôle. Vinšujú vám žiaci našej školy.

• Posedenie pri jedličke

• Jedna vločka, druhá vločka, kto bol dobrý, ten sa dočká... Aj my sme sa dočkali spoločného stretnutia nulťákov a prvákov našej školy s kamarátmi z materskej školy. Deti si zatancovali, zaspievali, zavinšovali a navzájom sa obdarovali malými darčekmi. My im zo srdca prajeme, aby si pod vianočným stromčekom našli vytúžené darčeky. Veselé Vianoce a šťastný nový rok! Do galérie Posedenie pri jedličke 2018 boli pridané fotografie.

• Vianočná akadémia

• Šťastné, veselé, usmiate, spevavé, roztancované, natešené... také boli deti, ktoré dnes vystupovali na Vianočnej akadémii. A nás všetkých prekvapili svojou kreativitou a talentom. Ďakujeme! Do galérie Vianočná akadémia 2018 boli pridané fotografie.

• Ypsilon – slovina je hra

• Ypsilon – slovina je hra je zábavná súťaž pre žiakov základných škôl v predmete slovenský jazyk a literatúra. Jej hlavným poslaním je popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet a zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Cieľom súťaže je zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často spájajú s výučbou tohto predmetu, a ukázať im, že „slovina je hra“.

A preto sme sa jej zúčastnili aj my. Koordinátorkou súťaže bola Mgr. Mária Dargajová, účastnícky poplatok za všetkých žiakov zaplatilo naše občianske združenie Klub priateľov školy a súťažné testy, ktoré rozvíjajú žiacku originalitu, tvorivosť a aktívne myslenie žiakov, podnecujú ich flexibilitu, vypracovali 19 účastníci z každého ročníka. Ich prvotný stres preto rýchlo opadol a testy vypracovali s úsmevom. A teraz už len čakáme na výsledky, prípadne vecné ceny.

• Vitaj, vitaj, Mikuláš, čo v batohu pre nás máš? Cukríky i čokoládky a či dáky perník sladký? Celý rok sme poslúchali, aj si uši umývali...  Veru, ani tento rok Mikuláš na deti našej školy nezabudol. S obrovskom radosťou v očiach ho žiaci vítali v každej triede. Potešili ho naučenými básničkami, pesničkami i prísľubom, že sa polepšia. On ich za odmenu a slušné správanie odmenil sladkými balíčkami. Pri práci mu pomáhali milí anjelici i neposední čerti zo žiackeho parlamentu.