Rozvojové projekty

• Zdravie v školách 2017

• Ciele projektu súvisia s koncepčnými zámermi "Školy podporujúcej zdravie".

Na rok 2017 sme si stanovili ciele:

• starostlivosť o duševné a fyzické zdravie,
            • vedieť poskytnúť prvú pomoc,
            • formovať vzťah žiakov k zdravému životnému štýlu - prevencia obezity,
            • skvalitňovať psychosociálnu klímu v škole.
          • Hlavný cieľ: Zdravý životný štýl.

• inovácia školského plánu boja proti obezite,
            • vzdelávanie žiakov v schopnosti poskytnúť prvú pomoc pri zastavení dýchania, pri popáleninách, pri omrzlinách, pri topení sa,
            • poukázanie na nebezpečenstvo používania aj mäkkých drog a fajčenia,
            • poučenie žiakov o potrebe prosociálneho správania v škole, doma i v spoločnosti.
      • Projekt: Cesta k zdraviu

• Termín
          • 4. september 2017 - 8. december 2017

• Cieľová skupina
          • žiaci 4. - 7. ročníka

• Výstupy projektu
          • 1. dotazník k prieskumu o fajčení,

2. publikácia Cesta k zdraviu,

3. metodické listy k výchovným programom,

4. interaktívne edukačné materiály pre výchovné programy,

5. výstava fotografií z výchovných programov,

6. výstava plagátov s protidrogovou tematikou O živote,

7. webová stránka, CD, letáčik.

• Cesty

• Preventívny program Cesta k emocionálnej zrelosti absolvujú každý rok v rámci ročníkového projektu žiaci 5.ročníka. Spoločne sa snažia naučiť sa ako inteligentne zaobchádzať s vlastnými ale aj cudzími citmi, spoznať sa navzájom, vedieť vyjadriť slušným spôsobom svoj názor a rešpektovať právo na názor druháho.

• Môj rodný kraj

• V rámci ročníkového projektu a cvičení v prírode organizujeme pre žiakov 1. stupňa turistické vychádzky do okolitých Slanských vrchov.

• Kinn-ball

• Jediná hra na svete, v ktorej súťažia tri družstvá. Najdôležitejšie však je, že ju môžu hrať všetci bez rozdielu výšky a váhy. Je zábavná, motivujúca a podporuje spoluprácu chlapcov a dievčat. Kin-ballom chceme prispieť k zatraktívneniu telesnej výchovy. Každý člen družstva musí byť aktívny až 72% hracieho času. Hru zvládajú deti od 10 rokov. Pre mladších je množstvo hier a súťaží, pri ktorých sa zoznamujú zábavným spôsobom s loptou a jej vlastnosťami.

• V rámci Európskeho týždňa športu organizujeme školské vytrvalostné preteky pre všetkých žiakov školy. Trať rozdelená na 15 stanovíšť podľa obtiažnosti pre žiakov I. a II. stupňa. Beh, plazenie, preskoky, drepy, nosenie bremena, koordinačné rebríky, posilňovanie popri trati, slalom, podliezanie, skok do diaľky, rúčkovanie na rebríku - to všetko museli pretekári zvládnuť.