OP ĽZ - Budeme úspešnejší

• Čo sú extra hodiny

• 31.03.2019 17:11

• Píše Marta Megyesiová, koordinátorka projektu Budeme úspešnejší.
          • Matematiky nie je nikdy dosť :)))

Slovenčiny nie je nikdy dosť :)))

Aj prírodoveda je potrebná!

Autorom týchto troch predchádzajúcich tvrdení asi nie sú žiaci. Viem si predstaviť, pár učiteľov, ktorí by takto reagovali na zvýšenie štátom daného počtu hodín jednotlivých predmetov. A aká je realita?

"Zasiahla" nás výzva zo štrukturálnych fondov, v ktorej sa budeme zaoberať čitateľskou, matematickou a prírodovednou gramotnosťou a jej rozvojom aj v našej základnej škole. V projekte, ktorý nesie inšpiratívny názov "Budeme úspešnejší"  a má priradené menej inšpiratívne, ale na identifikáciu veľmi potrebné číslo - kód: 312011Q761, máme tri hlavné aktivity.

Budeme vzdelávať cieľovú skupinu učiteľov poväčšine vo využívaní rôznych softvérov, v ktorých môžu pripravovať edukačné pomôcky pre našich žiakov.

Učitelia pracujúci na projekte sa budú stretávať a vzdelávať počas obidvoch projektových rokov aj v kluboch učiteľov. Máme tri kluby s výstupom zamerané na tri "projektové gramotnosti". V každom klube je desať učiteľov. Kluby majú svoj plán práce a zvoleného koordinátora. Za každý školský polrok vydajú kluby jednu osvedčenú pedagogickú skúsenosť, čo vyplýva z definície klubov s výstupom.

No a vzdelávaním pre cieľovú skupinu žiakov sú extra hodiny. Sú to hodiny naviac oproti rámcovému učebnému plánu danému v ŠVP. Hodiny matematiky, slovenského jazyka a prírodovedy tak pribudnú triedam v treťom až šiestom ročníku a tohto roku aj deviatakom. Všetky extra hodiny budú financované z projektu. Pridanou hodnotou projektu budú aj dve nové počítačové učebne, ktoré pribudnú žiakom našej školy.

No a o tom, že sme vzbudili záujem u žiakov počas už uskutočnených hodín budeme určite čítať aj v tomto blogu :)))

Autorka blogu: RNDr. Marta Megyesiová